50 παιδιά του Ειδικού Δημοτικού Σχολείου ΠΙΚΠΑ Πειραιά παρακολούθησαν το πρόγραμμα Ασφάλεια στο Σπίτι στις 24 Μαΐου 2016. Η ενημέρωση έγινε από τον εθελοντή εργαζόμενο στον Τιτάνα Πέτρο Βαστάρδη, ο οποίος μίλησε στους μαθητές για τους κινδύνους που μπορεί να οδηγήσουν σε ατυχήματα στο σπίτι, στο σχολείο, στο παιχνίδι και απάντησε στις απορίες τους. Στο τέλος της επίσκεψης μοίρασε σε όλους το βιβλίο «Ασφάλεια στο Σπίτι».