Στις 17 Μαρτίου 2016 οι εθελοντές εργαζόμενοι στον Τιτάνα Αριστόδημος Τσιλιβάκος και Μαρουσώ Σπετσιώτου πραγματοποίησαν το Πρόγραμμα Ασφάλεια στο Σπίτι για τα παιδιά της Φιλικής Φωλιάς του Κέντρου Αγάπης στην Ελευσίνας. 70 παιδιά από την Ελευσίνα, τη Μάνδρα, τη Μαγούλα και τον Ασπρόπυργο ενημερώθηκαν για θέματα ασφάλειας στο σπίτι, στο σχολείο, στο παιχνίδι καθώς και για παροχή πρώτων βοηθειών. Το βιβλίο «Ασφάλεια στο Σπίτι» μοιράστηκε σε όλους τους συμμετέχοντες στο τέλος της εκδήλωσης.